DOğAL TAşLAR FUNDAMENTALS EXPLAINED

doğal taşlar Fundamentals Explained

doğal taşlar Fundamentals Explained

Blog Article

Amazonit, iletişim becerilerini arttırırken, jasper ise hormonal dengeyi sağlamaya gardenımcı olur.

Yaşamsal enerjiyi hissedebilmenin en önemli yollarından birisi ise doğal taşlar ile etkileşim kurabilmektir. Yaşamın pozitif enerjisi ile oluşmuş doğal taşlar her ne kadar aksesuar olarak tercih ediliyor olsalar da sağlık açısından büyük bir yarara sahiptirler. Taşların faydalarını görmenin en büyük noktası cilt ile doğrudan temas etmeleridir. Cildiniz ile doğrudan temas edecek taşlar, enerji akışınızı düzenleyecek, sizi sakinleştirecek ve bu özelliklerin yanı sıra daha pek çok yararı bulunacaktır.

Burç taşları kullanımı için kişilerin doğal taş seçimini kendi burcuna göre yapması yeterli olacaktır. Örneğin eğer başak burcuysanız doğal taş alırken mavi safir tercih edebilirsiniz. Bu şekilde seçtiğiniz doğal taşla aranızda manevi bir enerji aktif hale gelecektir.

Her bir değerli taşın özelliği ve faydası farklıdır. Yukarıda açıkladığımız taşların faydalarını öğrenerek, ihtiyacınıza en uygun olan taşı kullanmaya başlayabilirsiniz.

Yunan mitolojisinde üzerinde ametist taşı bulunan birinin sarhoş olmayacağına yada ametist taşından yapılmış bir kadehten içilen alkolün kişiyi sarhoş etmediğine inanılırmış.

 Uyurken zorlanıyor musunuz tam sizlere göre bir içerik hazırladık. Uykusuzluğa iyi gelen taşlar arasında en faydalı olanlarından biri Kaplan Gözü Taşıdır.

Yaratıcılık ve yetenekleri destekleyen apatit taşı aynı zamanda ilham taşı olarak bilinir. Ruh doğal taşlar ve beden akışını tamamlayan bu taş sayesinde duygu, fikir ve inançlarınızı kolaylıkla dile getirebilirsiniz.

Akan bir suda yıkayarak temizlik yapabilirsiniz. Deniz ve göl suyunda da kristaller ve doğal taşlar yıkanarak temizlenebilir. Ne var ki bunu yapmadan önce taşınızın tuzdan etkilenmeyeceğine emin olmanız gerekir. İşlemden hemen sonra temiz bir suyla durulama yapabilirsiniz.

Buradaki doğal taşlar reiki ve meditasyon için çOkay uygun. Daha önce yazmış olduğum “Meditasyon ve Meditasyonun Alternatifleri” yazıma da bakmanızı isterim.

Yarı değerli taş kategorisine ait olan doğal taşlarda sertifika olmaz. Eğer birisi dimension sertifikası olan bir doğal taş satmak istediğini söylerse, sizi kandırıyor demektir.

Doğada şeffaf ve sivri uçlu bir şekilde bulunan kristal kuvars, en popüler doğal taşların başında geliyor. “Usta şifacı” olarak bilinen kristal kuvars faydalarına baktığımızda, çakraları dengelediğini, enerjileri düzenlediğini ve kullanan kişiye konsantrasyon artışı sağladığını görüyoruz. Meditasyon ve yogada da sık sık kullanılıyor.

Turkuaz rengiyle en sevilen doğal taşlardan biri olan Firuze taşı, özellikle takılarda sıklıkla kullanılır. Firuze taşının faydaları dış etkenlere ve nazara karşı koruma, ruh hali değişimlerini dengeleme olarak bilinir.

Aurayı temizler ve denge altına alır. Öğrenmeye lawnımcı olabilecek en doğru taştır. Sahibini pozitif olmaya teşvik eder. Zihinsel ve fiziksel açıdan denge ve koordinasyonun gelişmesine gardenımcı olur.

ÇAlright sorulan sorulardan biride budur doğal taşlar baş ağrısı yapmaz aksine bilimsel olarak tedavi edici özellikleri kanıtlanmıştır.

Report this page